Projekt ,,SEZNAMTE SE“ je podporován městem Cheb a Karlovarským krajem a je nástupcem ,,Bambiriády“. Členové organizací budou mít připravené své aktivity, výstavy, společenské hry, kreativní dílny, či taneční vystoupení a děti z jiných organizací nebo jen ty, co půjdou kolem, si budou moci vše vyzkoušet a prohlídnout. Rodiče se tak přiblíží k aktivitám vlastních dětí, ale i pracovníkům a zároveň uvidí, jak s dítětem pracují a komunikují. Je to skvělá příležitost, jak se můžeme všichni navzájem ,,tváří v tvář“ lépe poznat. Pochopitelně nebude chybět zábava a legrace. Zvlášť, když spoustě z nás jde o jeden cíl a to podporovat a pečovat o děti a mládež.

 

Součástí tohoto projektu bude tzv. ,,Živá knihovna“. Její realizace je podpořena z fondu ČSOB. Metoda Živá knihovna byla v Chebu představena již několikrát a její realizace byla cílena na  boj s předsudky a jinakostí. Šlo hlavně o bourání stereotypních názorů společnosti vůči lidem, kteří se jí vymykají.  Formou tzv. živé knihovny měli návštěvníci - čtenáři možnost tyto lidi poznat tak, aby se mohli stát inspirací nebo přítelem. Tedy člověk, který byl něčím jiný, zažil něco traumatického např.: býval bezdomovcem, který se z toho dostal, měl najednou možnost vyprávět svůj příběh a tím se přiblížit k normálním lidem. 

    V letošním ročníku se chceme s využitím živých knih  zaměřit na volbu povolání. V knihovně bude možno vypůjčit si životní příběhy reprezentantů různých zaměstnání a řemesel. Návštěvníci si tak budou moci přečíst v živé knize o určitém zaměstnání a člověku, který konkrétní profesi opravdu vykonává. Živá knihovna je další forma kariérového poradenství, které je v České Republice na samém začátku.

    Doufáme, že Vás naše pozvání zaujalo a budeme se těšit na spolupráci.

 

REALIZÁTOR TETO AKCE JE

Krajská rada dětí mládeže Karlovarska, z. s.

¨

Kdo jsme

demokratické, dobrovolné sdružení, nezávislé na politických stranách a hnutích plně respektující svrchovanost a samostatnost všech svých členů v souladu s jejich stanovami.
1) Přenos informací oběma směry
2) Partner kraje (participace), zastupování zájmů D a M, delegování zástupců do komisí apod.
3) Metodická činnost oběma směry (projektmanagement – poradenství)
4) Práce s lidskými zdroji (školení, vzdělávání, zprostředkování)
5) Práce „na zakázku“ pro kraj (publikace, průzkumy…)
6) Společné akce (konference NNO, prezentace dotační politiky, spolupořadatelství,
.....společná prezentace, soutěže), Bambiriáda
7) Globální granty – vytvoření krajské „střechy“ pro malé organizace, sdružení, fyzické osoby
8) Vytvoření strategie „public relations“ organizací dětí a mládež (práce s veřejností, sponzory atd.)
 
více na www.krdmk.cz/
 

 

Kontakt

KRDMK, z. s.
Křížovnická 99/4
Cheb 350

776 204 962

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode